دسته‌بندی نشده

لزوم عایق بندی ساختمان | آجرپلاس

عایق ساختمانی

عایق بندی ساختمان از گذشته مورد توجه بوده است. از ابتدا، همه ی انسان ها بدنبال راهکارهایی برای جلوگیری از ورود سرما به داخل ساختمان در زمستان و جلوگیری از ورود گرما در تابستان بوده اند. عایق ساختمان در واقع از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. یکی دیگر از دلایل عایق بندی ساختمان، برای جلوگیری از ورود صداهای خارجی به ساختمان است. عایق بندی باید طبق اصول طراحی انجام بگیرد و از مواد و مصالح درست برای آن استفاده شود.

 

انواع عایق های ساختمانی :

در بین عایق هایی که بسیار رایج هست میتوان به پشم و شیشه،  پشم سنگ، عایق‌‌های سلولزی، عایق‌های پلی استایرن حجیم شده، پانل‌های پیش ساخته، عایق‌های فوم PVC، عایق‌های ورقه‌ای موجدار،‌ عایق‌های ورقه‌ای چند لایه، عایق‌های اسفنج اوره فرم آلدئید، عایق‌های پلی استایرن حجیم شده با پوشش فلزی، عایق‌های پلی استایرن حجیم شده به همراه بتن و انواع دیگر اشاره کرد.

عایق لوکس ساختمانی :

یکی از عایق هایی که بسیار لوکس هست و میتوان به آن اشاره کرد، آجر سفال فوم دار است. این آجر بدلیل فومی که در بین آن قرار می گیرد، هم عایق حرارت است و هم عایق صدا. این عایق هم در زمان و هم در قیمت تمام شده ی ساختمان صرفه جویی می کند. زیرا اگر شما بخواهید از آجر سفال و یا دیگر آجر ها برای دیوار چینی استفاده کنید و سپس دیواره ها را عایق بندی کنید، هم مدت پروژه بیشتر شده و هم هزینه های عایق بندی و اجرا بیشتر میشود.

 

برای استعلام قیمت انواع آجر سفال مقاله ی قیمت آجر سفال را مطالعه فرمایید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
Summary
لزوم عایق بندی ساختمان | آجرپلاس
Article Name
لزوم عایق بندی ساختمان | آجرپلاس
Description
عایق بندی ساختمان موضوعی است که از گذشته مورد توجه بوده و برای جلوگیری از هدر رفت انرژی لازم است
Author
Publisher Name
آجر پلاس
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *