مجله آجرپلاس

تشخیص آجر سفال مرغوب و غیر مرغوب

آجر سفال از محصولات پر فروش ساختمانیست و در جای جای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به انواع متفاوت آن و سوالات پرتکرار مشتریان لازم دیدیم مقاله ای درخصوص تشخیص انواع درجه بندی این محصول ارائه دهیم. زیرا درجه بندی های متفاوت نقش بسزایی در قیمت آجر سفال دارد و لازم است که مشتریان بتوانند انواع آن را ازیکدیگر تشخیص دهند.

درجه بندی های آجر سفال:

آجر های موجود دربازار، آجر سفال درجه ۱، درجه ۱.۵ درجه ۲ و درجه ۳ می باشد. این درجه بندی بیشتر بر اساس روش تولید هست که هریک از آنها را میتوانید از طرق زیر تشخیص دهید:

آجر سفال درجه ۱ و ۱.۵ :

آجر سفال درجه ۱ به روش خشک کن و تونلی تولید میشود اما درجه ۱.۵ به روش سریع خشک کن های قدیمی. این نوع آجرها دارای شکل یکسان و هم اندازه اند و رنگ آنها نیز یکدست قرمز و یا زرد می باشد. جذب آب آجر سفال درجه۱ کمتر از ۱۰ درصد است. در سطح آنها هیچگونه سنگ ریزه، شن و ماسه پیدا نمی شود و از خاک رس مرغوب تهیه شده اند. همچنین یکی دیگر از روش های تشخیص آن نیز این است که در اثر برخورد بایکدیگر صدای سرامیک می دهند. این نوع آجر در مواجهه با آب شوره نمی زند. طول عمر این آجر ۱۰۰ سال است. آجر درجه ۱ به دلیل سبک شدن سازه از نظر اقتصادی برای پروژه ها مناسب است.

آجر سفال درجه ۲ : 

آجر درجه ۲ به روش آفاب خشک تهیه میشود.این آجر از نظر شکل ظاهری و رنگ مشابه قبلیست. درصد آب آن بین ۱۰ الی ۱۵ درصد است. اندکی پختگی بیش از حد دارد که قابل قبول است. همچنین مانند مورد قبلی در برابر خراشیدگی مقاوم است و عمر ا« نیز حدود ۱۵ سال است.

آجر سفال درجه ۳: 

آجر سفال درجه۳ از روش آفتاب خشک ضعیف تر تولید میشود.این نوع سفال از نظر شکل و اندازه یکسان نیستند. از نظر پخت کمی خام هستند و به روش های قدیمی پخت می شوند. رنگ آنها یکنواخت نیست و دربرابر خراشیدگی مقاومت خاصی ندارند. جذب آب آنها نیز بالای ۱۵ درصد است.

انواع بیماریهای آجر سفال :

در کل بیماری های آجر به دو دسته تقسیم می شوند. آجر هایی که از خاک رس تولید میشوند بسته به انواع ناخالصی های موجود در خاک رس به یکی از این موارد دچار خواهند شد. خاک تولید آجر سفال نیز از رس می باشد و اگر از خاک مرغوب تولید نشود دچار بیماری های زیر خواهد شد. انواع بیماری عبارتند از :

  • آلوئک
  • سفیدک

آلوئک چیست ؟

آلوئک یا لب پر شدن آجر ناشی از متورم شدن آهک درون آجر است.اما چگونه این اتفاق می افتد؟ در خاک رس مورد استفاده در ساخت آجر مقداری آهک (caco3) و ناخالصی هایی وجود دارد. در فرآیند تولید آجر هنگامی که این خاک رس به خشت خام تبدیل شد و به درون کوره آجر پزی رفت، آهک در مجاورت با گاز co2 متصاعد شده در کوره  اصطلاحا به آهک زنده تبدیل میشود و درنتیجه موجب حجیم شدن و باز شدن بافت آجر از یکدیگر خواهد شد. که این موضوع باعث متلاشی شدن آجر خواهد شد.

سفیدک چیست؟

این بیماری آجر نیز مانندآلوئک در اثر فعل و انفعالات ناخالصی های موجود در خاک رس آجر می باشد که در مجاورت با آب و رطوبت اتفاق می افتد. با این تفاوت که سفیدک به دلیل وجود اسیدهایی از قبیل کلروری، نیترات، سولفات و کربنات در درون خاک می باشد. ممکن است شما هم به وفور در برخی از نماهای ساختمانی آجرهایی را مشاهده کرده باشید که بر روی سطح آن ها لایه ای سفید پوشیده شده است این سطوح سفید همه ناشی از پدیده سفیدک یا به اصطلاح عامیانه شوره می باشد. علت عمده تشکیل آن ترکیب co2 با آب باران و برف و به وجود آمدن اسید کربونیک H2co3 می باشد.

آجر تولید آجر پلاس :

آجر پلاس در زمینه آجر سفال دو نوع درجه ۱ و درجه ۲ را ارائه می نماید. همچنین در صورتی که خرید آنلاین انجام میدهید، قبل از خرید میتوانید با مجموعه تماس بگیرید تا چند قالب آجر تولیدی را بصورت رایگان برای شما ارسال کنند و بعد از مطمئن شدن از کیفیت محصول، بار مورد نیاز خود را سفارش دهید. همچنین میتوانید با اعلام استان و شهری که درآن زندگی می کنید، با تماس با ما از پروژه های نزدیک به محل زندگی خود با خبر شوید تا محصولات ما را در اجرا ببینید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
Summary
تشخیص آجر سفال مرغوب و غیر مرغوب
Article Name
تشخیص آجر سفال مرغوب و غیر مرغوب
Description
آجر سفال از محصولات پر فروش ساختمانیست و در جای جای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به انواع متفاوت آن و سوالات پرتکرار مشتریان لازم دیدیم مقاله ای درخصوص تشخیص انواع درجه بندی این محصول ارائه دهیم.
Author
Publisher Name
آجر پلاس
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *