دسته‌بندی نشده

آجر مناسب برای دیوار چینی چیست؟|چند نکته اجرایی مفید|AjorPlus

دیوار چینی

در سالهای گذشته و بعد از خسارات زیاد زلزله های بم و کرمانشاه، توجه به مصالح ساختمانی و اجرای سازه های ضد زلزله اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از قسمت های ساختمان که در صورت عدم توجه به آن، میتواند در مواقع زلزله خسارت زیادی به بار آورد دیوار و مصالح استفاده شده در آن است. 
جدای از بحث امنیت، دیوار ها رکن اصلی یک ساختمان هستند. همچنین با توجه ب اینکه مقدار قابل توجهی مصالح ساختمانی نیاز دارند، انتخاب بهترین آجر و مصالح ساختمانی با قیمت مناسب، تاثیر زیادی در بحث قیمت تمام شده و ساخت و ساز دارد. بنابراین تصمیم گرفتم در این مقاله به این سوال پر تکرار پاسخ دهیم: 

کدام آجر برای دیوار چینی مناسب است؟

انتخاب بهترین آجر برای دیوار چینی :

نکاتی که برای انتخاب آجر دیوارچینی باید در نظر بگیرید را در زیر بصورت آیتمی آورده ایم:

  • سبک باشد 
  • شوره نزند 
  • جذب ملات آن بالا باشد
  • اجرای آن راحت باشد

سبک بودن مهم ترین آیتمی است که باید به آن توجه کنید. در بحث ضد زلزله بودن سبک بودن دیوار اهمیت بالایی دارد. همچنین هرچه وزن آن سبک تر باشد، هزینه های حمل و نقل نیز برای شما کاهش پیدا می کند و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است. 

پیشنهاد آجرپلاس برای انتخاب آجر:

باتوجه به نکاتی در قسمت قبل گفته شد، بهترین آجر برای اجرای دیوار چینی آجرتیغه سفال است. این آجر به دلیل وجود فضای خالی هم سبک است و هم برای عبور لوله های آب و سیم برق نیاز به خرابی ندارد. همچنین در صورتی که آجر درجه ۱ تهیه کرده باشید، امکان شوره زدن آن نیز بسیار پایین است. از نظر اجرایی نیز، بسیار راحت بوده و سرعت پروژه را بالا می برد.
قیمت آجر سفال برای هریک از ابعاد آن متفاوت است. شما میتوانید با سر زدن به فروشگاه آجر پلاس، قیمت های ما را مقایسه کنید. از نظر کیفیت نیز ضمانت های آجر پلاس شما را از خرید تیغه ی عالی مطمئن میسازد.
آجر سفال (تیغه) تولیدی آجر پلاس از نوع درجه ۱ بوده و تمام مشخصات یک آجر مناسب جهت دیوار چینی را دارد. برای آشنایی بیشتر با روش تولید آجر پلاس و سابقه ی کاری اینجا را مطالعه بفرمایید.

مقاله ی مربوط به آجر تیغه  را حتما بخوانید

چند نکته در مورد دیوار چینی:

قبل از اجرای دیوار چینی حتما محل دیوار را از هرگونه گیاه و ریشه ی گیاهان پاکسازی کنید. برای اینکه مطمئن شوید گیاهی در این محل ریشه ندواند، محل پی دیوار را آهک بریزید. 
قبل از اجرای دیوار چینی، باید آجر ها بین نیم ساعت تا یک ساعت در بشکه های آب خیسانده شود. به اینکار زنجاب کردن آجر گفته می شود. اگر این کار صورت نگیرد، آجر آب ملات را به خودش جذب می کند و باعث می شود چسبندگی مصالح کم بشود. 
باید حتما بند های افقی و عمودی اجرا شوند. ضخامت بین بند ها نباید از ۱۰ میلیمتر کمتر و از ۱۲ میلی متر بیشتر باشد. 
بنظر شما، دیگر چه نکاتی لازم است تا هنگام دیوار چینی  رعایت شود؟؟ در دیدگاهها برای ما بنویسید!

جهت مشاوره و خرید انواع آجر و آجرنما کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۸]
Summary
آجر مناسب برای دیوار چینی چیست؟
Article Name
آجر مناسب برای دیوار چینی چیست؟
Description
یک سوال پرتکرار انتخاب نوع آجر مناسب برای دیوار چینی است. در این مقاله مشخصاتی که یک آجر برای دیوار چینی باید داشته باشد را معرفی کرده ایم.
Author
Publisher Name
آجرپلاس
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *