دسته‌بندی نشده

دلایل شوره زدن آجر و روشهای برطرف کردن آن✔️ | Ajorplus

شوره زدن آجر|ajorplus

چرا آجر و آجرنماها شوره میزنند؟

شوره زدن آجر و روشهای برطرف کردن آن سوالیست که بسیاری از مراجعه کنندگان از مشاورین ما میپرسند. بسیاری تاکید دارند که آجر تهیه شده بعد از مدتی شوره نزند. اما نکته ای که باید بدانید، دلایل شوره زدن آجر و آجرنماست. یکی از دلایل شوره زدن آجرنما چه از نوع آجرنما نسوز باشد چه از نوع  آجر لفتون، مواد اولیه ی تولید آجر است. اگر در آبی که گل آجر تهیه میشود، نمک وجود داشته باشد، درنتیجه بعد از مدتی شوره ظاهر میشود.اما مقداری از دلیل شوره زدن هم مربوط میشود به ملات و نمک و املاح ناشی از آب آن که بعد از تبخیر به صورت شوره برروی آجر ظاهر میشود. اما اصلی ترین و مهمترین دلیل شوره زدن آجر، شور بودن خاک اولیه ی آن است. بنابراین باید مطمئن شویم که آجر تولید از خاک مرغوبی تهیه شده است.

معایب شوره زدن آجرها:

شوره ی موجود برروی آجر باعث میشود چشمنوازی نمای ساختمان کاسته شود. این محکم ترین دلیلی است که بسیاری از مشتریان دوست ندارند نمای خانه دچار شوره شود. اما معایب دیگر نمک تشکیل شده برروی آجر، کاهش استحکام آن است. پس باید برای خرید آجر هایی که در تیغه های داخلی نیز استفاده میشود، به مرغوب بودن آن دقت کنیم تا دچار کاهش استحکام نشود. برای مثال آجر سفال در نمای ساختمان کمتر استفاده میشود، اما این دلیل نمی شود که به شوره زدن آن دقت نکنیم. بنابراین در تهیه ی ملات و خرید انواع آجر باید به این موضوع دقت شود.

روش های پیشگیری از شوره زدن آجر:

بهترین روش برای جلوگیری از شوره زدن نمای ساختمان خرید از جای معتبر و خرید آجر مرغوب است. روش دیگر ، دقت در تهیه ی ملات برای قرار دادن آجر و آجر نما ها برروی یکدیگر است. زیرا آجر از ۴ طرف و گاهی از ۵ طرف با ملات ساختمان در تماس است.برای تهیه ی ملات سعی کنید از آب بدون املاح استفاده کنید. همانطور که گفته شد اما مهم ترین دلیل شور بودن خاک است. در اصفهان نیز مناطقی همچون حبیب آباد و سگزی خاک به شدت شوری دارند، اما خاک منطقه ای دولت آباد و گزبرخوار خاک بسیار خوبی دارند، بخصوص برای تولید آجر سفال. آجرنقش جهان نیز در منطقه ی گزبرخوار واقع شده است و خاک بسیار مطلوبی از این حیث دارد. لازم به ذکر است که برای تولید آجرنما، خاک از معادن مختلف تهیه میشود.

مشاوران آجرپلاس درحین فروش آجر، علاوه بر راهنمایی شما عزیزان برای خرید بهتر و با کیفیت، نکات لازم برای اجرا را نیز در اختیار شما قرار می دهند. جهت مشاوره ی رایگان با شماره ی ۰۹۰۲۱۶۸۸۱۲۲  تماس حاصل فرمایید.

 

روش های ازبین بردن شوره ی آجر:

 

اگر شوره ی آجر تازه برروی دیوار تشکیل شده است، بهترین روش استفاده از جارو و برس برای از بین بردن آن است. درصورتی که با جارو نمای ساختمان تمیز نشد، سعی کنیم این کار را با آب و جارو تکرار کنیم و شوره ی موجود در آن برروی آن را کامل از بین ببریم.  در صورتی که شوره ی آجر از بین نرفت بهتر است از آب و اسید رقیق شده برای از بین بردن شوره ی آجر استفاده کنیم. اما باید اسید مورد نظر به اندازه ی کافی رقیق شده باشد تا آجر ها دچار آسیب نشوند.

 

مزایای خرید از آجر پلاس :

آجرپلاس به عنوان تنها نمایندگی رسمی و انحصاری آجر نقش جهان(مسیبی)  فعالیت می کند. این مجموعه علاوه بر فروش انواع آجر و آجر نما، به عنوان مشاور نیز در کنار شما خواهد بود. همچنین از خرید تا تحویل بار در پروژه شما را یاری خواهد کرد. جهت اطمینان شما عزیزان، این مجموعه ضمانت بازگشت وجه بدون هیچ قید و شرطی را برای مشتریان در نظر گرفته است. جهت اطلاعات بیشتر در مورد خرید از آجر پلاس این صفحه را ببینید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
Summary
دلایل شوره زدن آجر و روشهای برطرف کردن آن✔️ | Ajorplus
Article Name
دلایل شوره زدن آجر و روشهای برطرف کردن آن✔️ | Ajorplus
Description
شوره زدن آجر و روشهای برطرف کردن آن سوالیست که بسیاری از مراجعه کنندگان از مشاورین ما میپرسند. بسیاری تاکید دارند که آجر تهیه شده بعد از مدتی شوره نزند. اما نکته ای که باید بدانید، دلایل شوره زدن آجر و آجرنماست.
Author
Publisher Name
آجرپلاس
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *